HAKKIMIZDA

1960 yılından günümüze ahşap ile uğraşan bir ailenin 3.nesliyiz.

Proje bazlı çalışmaktayız; Türkiye'nin farklı iklimlere sahip bölgelerinde yöreye ait doğal malzeme (ahşap, taş, kerpiç ) uygulamalarının olduğu bir gerçektir. Hepsinin ortak olduğu malzeme ahşaptır. Taş yapılarda da hatıl olarak ahşap kullanılmıştır.

Geliştirdiğimiz "Karkason" adını verdiğimiz ahşap konstrüksiyon sistemi ile her bölge için çözüm bulunabilir ve yöresel malzemelerle duvar ve cephe dizayn edilebilir.

Sayfalarımızda;

1- "Likya 1" adlı proje ve maket görüntüleri Antalya tarihi Likya bölgesi için tasarlanmıştır. Konut veya pansiyon olarak kullanılabilir.

2- "Kaçkarlar" Karadeniz yaylaları için tasarlanmış pansiyon yapısı ve seyir çardakları "nayla" projesidir.

3- "Eyvanlı Ev 1" Ege ve Akdeniz gibi sıcak iklimde kullanılacak konut ve pansiyon için tasarlanmıştır.

4- "Çok katlı ahşap yapı" günümüzde şehirlerde yerleşim yeri olan binaları, ahşap malzemeden yapma düşüncesi ile tasarlanmıştır. Zemin katı beton (otopark veya dükkan ), üst katları "Karkason" olarak tasarlanmıştır.

5- "Villa 18" ; Bu gibi yapılar "herkesin gönlünde yatan" kategorisindedir. Kendiniz yapabilirsiniz; istediğiniz malzeme ile kaplayıp hayallerinizin gerçekleştiğini görebilirsiniz.

Yukarda proje bazlı çalıştığımızı belirtmekle, bina ahşap mimari projesini ve ahşap statik projesini yapmayı taahhüt ettiğimizi belirtiriz.

Ahşap Yapı Proje
Mimar İlyas TERZİ - MSÜ

Ahşap Statik Proje
Yük. İnş. Müh. İshak YILMAZ - YTÜ

 • 60 YILLIK TECRÜBE ve "İLTE MİMARLIK" KALİTESİ

  60 yılı aşkın bir süredir, profesyönel mimar, tasarım ve uygulama ekibimizle, her projemiz "TEK ve ÖZEL" olarak sahipleriyle buluşuyor...

 • EN KALİTELİ MALZEMELER

  İşin kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri de kullanılan malzeme ve ekipmanın kalitesidir. İLTE Mimarlık olarak bu konuda hiçbir zaman ödün vermedik.

 • PROFESYÖNEL UYGULAMA ve TEKNİKLER

  Proje ve ürünlerimizde kullandığımız teknik ve metodlar her zaman güncel olup AR-GE süreçlerimiz her an devam etmektedir. • Telefon:
  +90 532 244 12 24

 • İkitelli Organize Sanayi Bölgesi
  Keresteciler Sitesi 26.Blok No:16/A Başakşehir / İSTANBUL

Copyright © 2020 ❘ İLTE Ahşap Yapı Restorasyon
Powered by Turkuaz